Aktualności

Stowarzyszenie Victoria zbierało na ulicach Kołobrzegu i Ustronia pieniądze na hospicjum. Tylko w naszym mieście uzbierano ponad 4200 zł.


Wolontariusze stowarzyszenia "Victoria" po raz kolejny w ramach "Pól Nadziei" zbierali środki finansowe. Dzięki ich staraniom i naszej ofiarności, przybliża się oddanie do użytku kołobrzeskiego hospicjum. Na konto stowarzyszenia wpłynęło ponad 4240 złotych, przy czym jest to kwota tylko z Kołobrzegu. Organizatorzy dziękują za ofiarność i przypominają, że kolejna zbiórka w ramach akcji "Pola Nadziei" zostanie przeprowadzona 26 maja podczas Marszu dla Życia i Rodziny.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/6045-zbierali-fundusze-na-budow-hospicjum.html

Wylana już jest płyta fundamentowa, a na powierzchni pojawiają się ściany - tak wygląda plac budowy kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego.


Budowa cały czas rozbija się o środki. Te wpływają na bieżąco, jak chociażby dotacja z Urzędu Miasta, która w tym roku wynosi 300 tysięcy złotych. Do rozliczenia czekają wpływy z jednego procenta. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku budynek zostanie wybudowany, być może uda się też wykonać dach, choć Joanna Grab - prezes stowarzyszenia "Victoria" wzdycha w tym momencie. Pomimo, że są sponsorzy przekazujący materiały budowlane bądź sprzedający je z dużym upustem, to jednak prace kosztują. Jeśli nie do końca roku, to w najbliższych miesiącach uda się osiągnąć stan surowy zamknięty.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/6464-hospicjum-nabiera-ksztatow.html

Po raz kolejny zbiórka na budowę stacjonarnego hospicjum w Kołobrzegu zakończyła się sukcesem. Zebrano kwotę większą niż w ubiegłym roku. 
Na cmentarzu do późnych godzin popołudniowych kwestowało niemal 100 wolontariuszy i kołobrzeskie VIP-y. Jak widać, kołobrzeżanie wzięli sobie do serca konieczność wsparcia budowy hospicjum. Jak informuje prezes stowarzyszenia "Victoria" - Joanna Grab, tylko w Kołobrzegu zebrano dziś 19 801,46 zł oraz 7,15 euro. - Pragnę przypomnieć, że są to wyniki zbiórki tylko z Kołobrzegu. Zbiórka była prowadzona również na cmentarzach w każdej gminie w powiecie kołobrzeskim - dodaje Grab. To oznacza, że dzisiejsza kwota na pewno będzie większa.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/7085-zebrali-niemal-20-tysicy-na-hospicjum.html

W niedzielę 15 czerwca na Skwerze Mieszkowskiego pod latarnią morską w godz. 14.30-17.30 odbędzie się specjalna impreza ze zbiórką na hospicjum.


Miejska Energetyka Cieplna jest pomysłodawcą i realizatorem konkursu fotograficznego pt. „Kołobrzeg pełen ciepła”. Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży kołobrzeskich szkół - uczestników konkursu. W ubiegłym roku była to już piąta edycja,a ze względu na sukces, jaki odniósł ten konkurs oraz jego pierwszy jubileusz, MEC wydał specjalny album fotograficzny. W niedzielę, 15 czerwca, w godzinach od 14.30 do 17.30 jego posiadaczem może zostać każdy, kto przyjdzie na skwer kmdr Mieszkowskiego i zaszczyci swoja obecnością publiczną zbiórkę na kołobrzeskie hospicjum stacjonarne, połączona z występami młodzieży.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/zapowiedzi/8278-album-ze-zdjciami-za-dar-na-hospicjum.html

W będącym w stanie surowym Hospicjum Stacjonarnym w Kołobrzegu, podpisano dziś umowę na przekazanie na dokończenie budowy 100 tysięcy złotych.


Pieniądze trafiły do Stowarzyszenia Victoria, z przeznaczeniem na dokończenie budowy Hospicjum Stacjonarnego. Fundusze pozwolą na przeprowadzenie prac wykończeniowych budowanego hospicjum – wykonane zostaną m.in. tynki wewnętrzne, sufity podwieszane. Obecnie hospicjum znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Dużych nakładów finansowych wymaga wykończenie wnętrza. Jak mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa, to kolejna cegiełka na stworzenie ważnego miejsca dla mieszkańców, ciągle oczekiwanego.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8412-ponad-100-tysicy-zotych-na-hospicjum.html

Na stadionie im. S. Karpiniuka odbył się mecz charytatywny oldbojów Amator-Stars Kołobrzeg - Lech Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:8.


Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że sport również może być okazją do wsparcia ważnego dla naszego miasta hospicjum. Oldboje zmierzyli się z Lechem Poznań i doznali wysokiej porażki. Za to na konto stowarzyszenia "Victoria" wpłynie kilka tysięcy złotych z tytułu sprzedanych cegiełek i prowadzonej zbiórki. W przerwie spotkania, zasłużonym działaczom wręczono odznaki, a wśród publiczności rozlosowano nagrody: wycieczki, piłki i koszulki.

Łącznie zebrano 11 789,86 zł i 2,40 euro.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/sport/8877-pikarze-zagrali-dla-hospicjum.html

Na euroboisku i w okolicy odbył się Piknik Rodzinny. Planowo, miał on się odbyć kilka tygodni temu, jednak plany organizatorom popsuła pogoda.


Pokaz sportów walki, mecz piłki nożnej, konkurencje sprawnościowe, dmuchańce pokazy iluzjonistyczne, a także możliwość przebadania poziomu cukru, cholesterolu czy ekg - to wszystko przygotowano na uczestników Pikniku Rodzinnego. Było również stanowisko gastronomiczne. Przychód ze sprzedaży został przeznaczony na kołobrzeskie hospicjum.

 Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8879-piknik-rodzinny-duo-sportu-i-dobrej-zabawy.html

Jak co roku, każdy chętny może wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego. Na Cmentarzu Komunalnym trwa zbiórka pieniędzy. Warto szeroko otworzyć portfel.


Na kołobrzeskiej nekropolii kwestionują nasze VIP-y. Za każdą, nawet najmniejszą kwotę, dostaje się opakowanie zapałek. Dzięki wsparciu tej niezwykle ważnej dla naszego miasta inicjatywy, uda się ją zrealizować szybciej. Obecnie, budynek hospicjum jest już w stanie surowym zamkniętym, ma położoną instalację elektryczną. Do wykonania są jeszcze prace związane z wykończeniem wnętrza, a te są niezwykle kosztochłonne. Stąd nasze wsparcie jest niezbędne.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9087-na-cmentarzu-kwestuj-na-hospicjum.html

Budowane m.in. ze składek mieszkańców kołobrzeskie hospicjum, zostało w nocy ograbione przez na razie nieznanych sprawców. Straty są ustalane. 
Złodzieje włamali się do budynku hospicjum przy szpitalu. Wypruli ze ścian i sufitów kable. Część z nich ukradli. Sprawę bada kołobrzeska policja, są też nadal szacowane straty. Wszystko wskazuje na to, że system monitoringu nie zadziałał prawidłowo - pomimo uruchomienia czujek, przekaźnik nie zaalarmował ochrony i dlatego złodzieje mogli spokojnie buszować w budynku.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9609-zodzieje-okradli-hospicjum.html

1 listopada zgodnie z tradycją odwiedzimy groby naszych bliskich. Na cmentarzach całego powiatu kołobrzeskiego spotkamy kwestarzy – to także tradycja: kolejna zbiórka na budowę hospicjum.

Po raz pierwszy młodzież w charakterystycznych żółtych koszulkach spotkamy na wszystkich cmentarzach powiatu kołobrzeskiego. – Gotowość do udziału w zbiórce zgłosiła ponad setka wolontariuszy – mówi Joanna Grab, prezes Stowarzyszenia Victoria dla Osób z Chorobą Nowotworową, które przy budowie hospicjum występuje w roli inwestora. – To jak zwykle młodzież z gimnazjów i szkół średnich. Wyposażeni w charakterystyczne, również żółte puszki, obowiązkowe identyfikatory, ubrani w żółte koszulki, będą obecni na cmentarzu w godzinach od 9 do 16. 

Uczniowie będą się zmieniać, z prostej przyczyny, młodzi ludzie wykonujący szlachetną misję nie mogą zmarznąć. Wolontariuszom kołobrzeskiego Hospicjum Domowego będą towarzyszyć tzw. VIP-y. Do zbiórki zgłosiło się ich ok. 30. Wrzucając datek, jak co roku dostaniemy pudełko zapałek – przyda się do zapalenia zniczy. Cały dochód ze zbiórki, jak zwykle trafi na konto Społecznego Komitetu Budowy Hospicjum. Budowa trwa. – Mamy już stan surowy zamknięty – mówi Joanna Grab. – Jest dach, stolarka okienna, drzwi. Mamy już instalację elektryczną. Ocieplenie zewnętrzne jest już wykonana. Teraz budowlańcy kładą tynki zewnętrzne. Może przed zimą uda się wylać posadzki. Pozostała tzw. wykończeniówka. 

Nie tak dawno informowaliśmy naszych Czytelników o przekazaniu na rzecz hospicjum 105 tys. złotych. To unijne pieniądze rozdysponowywane za pośrednictwem Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej. Na wykonanie wewnętrznych tynków, na podwieszenie sufitów, itd. Dzięki temu, że kołobrzeżanie pamiętają o hospicjum płacąc swoje podatki, z przeznaczonego na ten cel 1 procenta, na konto komitetu wpłynęło ponad 166 tys. złotych. 

Prace przy budowie hospicjum, w którą bezinteresownie zaangażowało się wielu kołobrzeskich przedsiębiorców (główny wykonawca, firma Pro-Bud pracuje "po kosztach”) postępują zgodnie z rytmem wyznaczanym przez napływ kolejnych porcji pieniędzy. A te mimo otwartych serc i portfeli wielu kołobrzeżan (i nie tylko kołobrzeżan) nie płyną wartkim strumieniem. Stąd podziękowania za przekazane już pieniądze, ale i kolejny apel o wsparcie. 

Stowarzyszenie Victoria prowadzi Hospicjum Domowe od 2009 roku. W tej chwili ma 16 podopiecznych z całego powiatu kołobrzeskiego i najbliższej nam części powiatu gryfickiego. To osoby dorosłe. Liczba pacjentów zmienia się. – Po każdym wydarzeniu, w ramach którego mówi się o hospicjum, zgłasza się do nas troszkę więcej rodzin – mówi Joanna Grab. – Latem liczba naszych podopiecznych wzrosła nawet do 30. 

Parterowa budowla powstaje na terenie wydzielonym z gruntów kołobrzeskiego szpitala. Wjazd na teren hospicjum znajduje się od strony ul. Radomskiej. 

Hospicjum stacjonarne będzie mogło przyjąć 18 osób umieszczonych w pokojach dwuosobowych i izolatkach. Maja tu trafiać nie tylko osoby z chorobą nowotworową w stanie paliatywnym. Tu chorzy będą mogli też skorzystać z pomocy medycznej, gdy ich bliscy, pielęgnujący ich w domu, będą potrzebowali chwili przerwy. Nawet po to, by po prostu chwilę odpocząć. 

Kto nie będzie mógł 1 listopada pojawić się na cmentarzu w Kołobrzegu, może wesprzesz budowę hospicjum przesyłając pieniądze na konto: Hospicjum Domowe w Kołobrzegu 
Bank Zachodni WBK 
60 1090 2659 0000 00010642 2554

Źródło: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141031/KOLOBRZEG/141039949

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski zachęca wszystkich do przekazania 1 % podatku na rzecz budowy kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego. To nic nie kosztuje!

 

Kto może przekazać 1 % podatku:
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych;
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku;
- 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1 % podatku:

1. Wybrać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcemy przekazać 1%. 
Wykaz organizacji, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2009 r. dostępny jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wykaz organizacji uprawnionych do zbierania 1% można znaleźć także w internetowej bazie organizacji pożytku publicznego w portalu JedenProcent.pl. Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38).

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP", wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku. Numer ten znajdziemy m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także w bazie ngo.pl.

Wpisujemy kwotę, którą chcemy przekazać dla opp, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu - w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.

3. Złożyć zeznanie podatkowe i zapłacić podatek.

Wniosek podatnika o przekazanie 1% wybranej organizacji zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek.

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

1% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego pod warunkiem, że zostanie ona złożona w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania zeznań podatkowych.

 

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski zachęca do przekazania 1 % podatku 
na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Kołobrzegu.


I Ty możesz pomóc!

Przekaż darowiznę w postaci 1% swojego podatku na Hospicjum

PRZEKAŻ 1%

Podaruj 1% podatku dochodowego w zeznaniu podatkowym,
(Stowarzyszenie Victoria dla Osób z Chorobą Nowotworową, KRS:0000267934)

Numer konta:

60 1090 2659 0000 00010642 2554

STOWARZYSZENIE "VICTORIA" DLA OSÓB Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

ul. Kniewskiego 11/4, 78-100 Kołobrzeg

Jako tytuł wpłaty prosimy podać: "Darowizna na Hospicjum Domowe w Kołobrzegu"

Źródło: http://www.powiat.kolobrzeg.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=443:pomoz-wybudowac-hospicjum&catid=13:informacje&Itemid=122

Zapraszamy do udziału w akcji Pola Nadziei 2013

Z pamiętnika budowy.....

  

Partnerzy

 

Komitet Honorowy

Czesław Hoc

Janusz Gromek

Tomasz Tamborski

Marek Hok

Darowizna

Bank Zachodni WBK 
60 1090 2659 0000 00010642 2554

Pomóż

Na budowę

Hospicjum Stacjonarnego

zebraliśmy już:

657.000,00 zł

wydaliśmy już:

ponad
1.200.000,00 zł

Projekt i wykonanie: © RexArt Studio Reklamy.
Zawartość tej strony internetowej jest chroniona międzynarodowym prawem autorskim i nie może być kopiowana, powielana ani reprodukowana.
strony www Kołobrzeg, strony internetowe Kołobrzeg