Aktualności

Z FUNDUSZY PO RYBY NA HOSPICJUM

W ramach PO RYBY ponad 100 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Victoria Dla Osób z Chorobą Nowotworową, z przeznaczeniem na wykończenie budowy Hospicjum Stacjonarnego. Podpisanie umowy odbędzie się w środę, 9 lipca w Kołobrzegu.

Fundusze pozwolą na przeprowadzenie prac wykończeniowych budowanego hospicjum. Wykonane zostaną tynki wewnętrzne i sufity podwieszane. 

Umowę podpiszą Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Joanna Grab, prezes Zarządu Stowarzyszenia Victoria Dla Osób z Chorobą Nowotworową.

Źródło: http://szczecin.tvp.pl/15963119/z-funduszy-po-ryby-na-hospicjum

Unijne dofinansowanie na dokończenie hospicjum

100 tysięcy złotych unijnego wsparcia na dokończenie budowy hospicjum dla chorych na raka w Kołobrzegu. Stowarzyszenie Victoria Dla Osób z Chorobą Nowotworową dostało dofinansowanie.
Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego RYBY. Mają być przeznaczone na otynkowanie wnętrza budynku i założenie podwieszanych sufitów.

Zanim hospicjum przy ul. Radomskiej zostanie otwarte, będzie jeszcze trzeba wykonać instalację elektryczną oraz zagospodarować teren wokół budynku. 

Według planu, placówka ma zacząć działać w przyszłym roku. Będzie mogła obsłużyć całodobowo około 20 osób w 12 salach. 

Koszt budowy to ponad dwa miliony złotych.
 
Źródło: http://radioszczecin.pl/1,113641,unijne-dofinansowanie-na-dokonczenie-hospicjum

Pola nadziei podsumowane

W niedzielne popołudnie od godz. 10.00 do 12.30 czternastu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu włączyło się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei 2015 - kwestując na ulicach naszego miasta w rejonie dzielnicy zachodniej.

Celem zbiórki funduszy było dołożenie cegiełki pod budowę kołobrzeskiego hospicjum. Główna koordynator akcji w szkole Milena Garbacz Zatorska za naszym pośrednictwem pragnie gorąco podziękować młodym wolontariuszom, opiekunom : Alicji Duwe i Nelli Wojnie oraz rodzicom za ogromne wsparcie i pomoc w kweście, a także firmie Żulicki, gdzie dzieci kwestowały przez większą ilość czasu. Warto zaznaczyć, iż dzieci wspomagał pies Rudolf, który pracuje terapeutycznie i jest przygotowywany do pracy w kołobrzeskim hospicjum. Łącznie w niedzielę od 9.00 do 16.00 wszyscy wolontariusze w mieście zebrali 6083,86 zł, 25 euro i 10 tunezyjskich dinarów.

{gallery}pola_nadziei_2015{/gallery}

Źródło: http://www.e-kg.pl/news/4-wydarzenia/18492-pola-nadziei-podsumowane.html

W niedzielne popołudnie, uczniowie z SP 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei 2015 - kwestując na ulicach miasta.


Celem zbiórki funduszy było dołożenie malutkiej cegiełki pod budowę kołobrzeskiego hospicjum. Główny koordynator akcji w szkole, Milena Garbacz-Zatorska, gorąco dziękuje młodym wolontariuszom i opiekunom: Alicji Duwe i Nelli Wojnie oraz rodzicom, za wsparcie i pomoc w kweście. Dziękuje również firmie "Żulicki", gdzie dzieci kwestowały przez większą część dnia.

Warto zaznaczyć, iż dzieci wspomagał pies Rudolf, który pracuje terapeutycznie i jest przygotowywany do pracy w kołobrzeskim hospicjum. W przyszłym roku młodzi wolontariusze zadeklarowali również gotowość do udziału w akcji. Wartość zebranej kwoty poznamy za kilka dni.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9975-pola-nadziei-take-w-koobrzegu.html

Stowarzyszenie Victoria zbierało na ulicach Kołobrzegu i Ustronia pieniądze na hospicjum. Tylko w naszym mieście uzbierano ponad 4200 zł.


Wolontariusze stowarzyszenia "Victoria" po raz kolejny w ramach "Pól Nadziei" zbierali środki finansowe. Dzięki ich staraniom i naszej ofiarności, przybliża się oddanie do użytku kołobrzeskiego hospicjum. Na konto stowarzyszenia wpłynęło ponad 4240 złotych, przy czym jest to kwota tylko z Kołobrzegu. Organizatorzy dziękują za ofiarność i przypominają, że kolejna zbiórka w ramach akcji "Pola Nadziei" zostanie przeprowadzona 26 maja podczas Marszu dla Życia i Rodziny.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/6045-zbierali-fundusze-na-budow-hospicjum.html

Wylana już jest płyta fundamentowa, a na powierzchni pojawiają się ściany - tak wygląda plac budowy kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego.


Budowa cały czas rozbija się o środki. Te wpływają na bieżąco, jak chociażby dotacja z Urzędu Miasta, która w tym roku wynosi 300 tysięcy złotych. Do rozliczenia czekają wpływy z jednego procenta. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku budynek zostanie wybudowany, być może uda się też wykonać dach, choć Joanna Grab - prezes stowarzyszenia "Victoria" wzdycha w tym momencie. Pomimo, że są sponsorzy przekazujący materiały budowlane bądź sprzedający je z dużym upustem, to jednak prace kosztują. Jeśli nie do końca roku, to w najbliższych miesiącach uda się osiągnąć stan surowy zamknięty.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/6464-hospicjum-nabiera-ksztatow.html

Po raz kolejny zbiórka na budowę stacjonarnego hospicjum w Kołobrzegu zakończyła się sukcesem. Zebrano kwotę większą niż w ubiegłym roku. 
Na cmentarzu do późnych godzin popołudniowych kwestowało niemal 100 wolontariuszy i kołobrzeskie VIP-y. Jak widać, kołobrzeżanie wzięli sobie do serca konieczność wsparcia budowy hospicjum. Jak informuje prezes stowarzyszenia "Victoria" - Joanna Grab, tylko w Kołobrzegu zebrano dziś 19 801,46 zł oraz 7,15 euro. - Pragnę przypomnieć, że są to wyniki zbiórki tylko z Kołobrzegu. Zbiórka była prowadzona również na cmentarzach w każdej gminie w powiecie kołobrzeskim - dodaje Grab. To oznacza, że dzisiejsza kwota na pewno będzie większa.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/7085-zebrali-niemal-20-tysicy-na-hospicjum.html

W niedzielę 15 czerwca na Skwerze Mieszkowskiego pod latarnią morską w godz. 14.30-17.30 odbędzie się specjalna impreza ze zbiórką na hospicjum.


Miejska Energetyka Cieplna jest pomysłodawcą i realizatorem konkursu fotograficznego pt. „Kołobrzeg pełen ciepła”. Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży kołobrzeskich szkół - uczestników konkursu. W ubiegłym roku była to już piąta edycja,a ze względu na sukces, jaki odniósł ten konkurs oraz jego pierwszy jubileusz, MEC wydał specjalny album fotograficzny. W niedzielę, 15 czerwca, w godzinach od 14.30 do 17.30 jego posiadaczem może zostać każdy, kto przyjdzie na skwer kmdr Mieszkowskiego i zaszczyci swoja obecnością publiczną zbiórkę na kołobrzeskie hospicjum stacjonarne, połączona z występami młodzieży.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/zapowiedzi/8278-album-ze-zdjciami-za-dar-na-hospicjum.html

W będącym w stanie surowym Hospicjum Stacjonarnym w Kołobrzegu, podpisano dziś umowę na przekazanie na dokończenie budowy 100 tysięcy złotych.


Pieniądze trafiły do Stowarzyszenia Victoria, z przeznaczeniem na dokończenie budowy Hospicjum Stacjonarnego. Fundusze pozwolą na przeprowadzenie prac wykończeniowych budowanego hospicjum – wykonane zostaną m.in. tynki wewnętrzne, sufity podwieszane. Obecnie hospicjum znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Dużych nakładów finansowych wymaga wykończenie wnętrza. Jak mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa, to kolejna cegiełka na stworzenie ważnego miejsca dla mieszkańców, ciągle oczekiwanego.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8412-ponad-100-tysicy-zotych-na-hospicjum.html

Na stadionie im. S. Karpiniuka odbył się mecz charytatywny oldbojów Amator-Stars Kołobrzeg - Lech Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:8.


Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że sport również może być okazją do wsparcia ważnego dla naszego miasta hospicjum. Oldboje zmierzyli się z Lechem Poznań i doznali wysokiej porażki. Za to na konto stowarzyszenia "Victoria" wpłynie kilka tysięcy złotych z tytułu sprzedanych cegiełek i prowadzonej zbiórki. W przerwie spotkania, zasłużonym działaczom wręczono odznaki, a wśród publiczności rozlosowano nagrody: wycieczki, piłki i koszulki.

Łącznie zebrano 11 789,86 zł i 2,40 euro.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/sport/8877-pikarze-zagrali-dla-hospicjum.html

Na euroboisku i w okolicy odbył się Piknik Rodzinny. Planowo, miał on się odbyć kilka tygodni temu, jednak plany organizatorom popsuła pogoda.


Pokaz sportów walki, mecz piłki nożnej, konkurencje sprawnościowe, dmuchańce pokazy iluzjonistyczne, a także możliwość przebadania poziomu cukru, cholesterolu czy ekg - to wszystko przygotowano na uczestników Pikniku Rodzinnego. Było również stanowisko gastronomiczne. Przychód ze sprzedaży został przeznaczony na kołobrzeskie hospicjum.

 Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8879-piknik-rodzinny-duo-sportu-i-dobrej-zabawy.html

Jak co roku, każdy chętny może wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego. Na Cmentarzu Komunalnym trwa zbiórka pieniędzy. Warto szeroko otworzyć portfel.


Na kołobrzeskiej nekropolii kwestionują nasze VIP-y. Za każdą, nawet najmniejszą kwotę, dostaje się opakowanie zapałek. Dzięki wsparciu tej niezwykle ważnej dla naszego miasta inicjatywy, uda się ją zrealizować szybciej. Obecnie, budynek hospicjum jest już w stanie surowym zamkniętym, ma położoną instalację elektryczną. Do wykonania są jeszcze prace związane z wykończeniem wnętrza, a te są niezwykle kosztochłonne. Stąd nasze wsparcie jest niezbędne.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9087-na-cmentarzu-kwestuj-na-hospicjum.html

Budowane m.in. ze składek mieszkańców kołobrzeskie hospicjum, zostało w nocy ograbione przez na razie nieznanych sprawców. Straty są ustalane. 
Złodzieje włamali się do budynku hospicjum przy szpitalu. Wypruli ze ścian i sufitów kable. Część z nich ukradli. Sprawę bada kołobrzeska policja, są też nadal szacowane straty. Wszystko wskazuje na to, że system monitoringu nie zadziałał prawidłowo - pomimo uruchomienia czujek, przekaźnik nie zaalarmował ochrony i dlatego złodzieje mogli spokojnie buszować w budynku.

Źródło: http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/9609-zodzieje-okradli-hospicjum.html

1 listopada zgodnie z tradycją odwiedzimy groby naszych bliskich. Na cmentarzach całego powiatu kołobrzeskiego spotkamy kwestarzy – to także tradycja: kolejna zbiórka na budowę hospicjum.

Po raz pierwszy młodzież w charakterystycznych żółtych koszulkach spotkamy na wszystkich cmentarzach powiatu kołobrzeskiego. – Gotowość do udziału w zbiórce zgłosiła ponad setka wolontariuszy – mówi Joanna Grab, prezes Stowarzyszenia Victoria dla Osób z Chorobą Nowotworową, które przy budowie hospicjum występuje w roli inwestora. – To jak zwykle młodzież z gimnazjów i szkół średnich. Wyposażeni w charakterystyczne, również żółte puszki, obowiązkowe identyfikatory, ubrani w żółte koszulki, będą obecni na cmentarzu w godzinach od 9 do 16. 

Uczniowie będą się zmieniać, z prostej przyczyny, młodzi ludzie wykonujący szlachetną misję nie mogą zmarznąć. Wolontariuszom kołobrzeskiego Hospicjum Domowego będą towarzyszyć tzw. VIP-y. Do zbiórki zgłosiło się ich ok. 30. Wrzucając datek, jak co roku dostaniemy pudełko zapałek – przyda się do zapalenia zniczy. Cały dochód ze zbiórki, jak zwykle trafi na konto Społecznego Komitetu Budowy Hospicjum. Budowa trwa. – Mamy już stan surowy zamknięty – mówi Joanna Grab. – Jest dach, stolarka okienna, drzwi. Mamy już instalację elektryczną. Ocieplenie zewnętrzne jest już wykonana. Teraz budowlańcy kładą tynki zewnętrzne. Może przed zimą uda się wylać posadzki. Pozostała tzw. wykończeniówka. 

Nie tak dawno informowaliśmy naszych Czytelników o przekazaniu na rzecz hospicjum 105 tys. złotych. To unijne pieniądze rozdysponowywane za pośrednictwem Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej. Na wykonanie wewnętrznych tynków, na podwieszenie sufitów, itd. Dzięki temu, że kołobrzeżanie pamiętają o hospicjum płacąc swoje podatki, z przeznaczonego na ten cel 1 procenta, na konto komitetu wpłynęło ponad 166 tys. złotych. 

Prace przy budowie hospicjum, w którą bezinteresownie zaangażowało się wielu kołobrzeskich przedsiębiorców (główny wykonawca, firma Pro-Bud pracuje "po kosztach”) postępują zgodnie z rytmem wyznaczanym przez napływ kolejnych porcji pieniędzy. A te mimo otwartych serc i portfeli wielu kołobrzeżan (i nie tylko kołobrzeżan) nie płyną wartkim strumieniem. Stąd podziękowania za przekazane już pieniądze, ale i kolejny apel o wsparcie. 

Stowarzyszenie Victoria prowadzi Hospicjum Domowe od 2009 roku. W tej chwili ma 16 podopiecznych z całego powiatu kołobrzeskiego i najbliższej nam części powiatu gryfickiego. To osoby dorosłe. Liczba pacjentów zmienia się. – Po każdym wydarzeniu, w ramach którego mówi się o hospicjum, zgłasza się do nas troszkę więcej rodzin – mówi Joanna Grab. – Latem liczba naszych podopiecznych wzrosła nawet do 30. 

Parterowa budowla powstaje na terenie wydzielonym z gruntów kołobrzeskiego szpitala. Wjazd na teren hospicjum znajduje się od strony ul. Radomskiej. 

Hospicjum stacjonarne będzie mogło przyjąć 18 osób umieszczonych w pokojach dwuosobowych i izolatkach. Maja tu trafiać nie tylko osoby z chorobą nowotworową w stanie paliatywnym. Tu chorzy będą mogli też skorzystać z pomocy medycznej, gdy ich bliscy, pielęgnujący ich w domu, będą potrzebowali chwili przerwy. Nawet po to, by po prostu chwilę odpocząć. 

Kto nie będzie mógł 1 listopada pojawić się na cmentarzu w Kołobrzegu, może wesprzesz budowę hospicjum przesyłając pieniądze na konto: Hospicjum Domowe w Kołobrzegu 
Bank Zachodni WBK 
60 1090 2659 0000 00010642 2554

Źródło: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141031/KOLOBRZEG/141039949

Partnerzy

Komitet Honorowy

Czesław Hoc

Janusz Gromek

Tomasz Tamborski

Marek Hok

Darowizna

Bank Zachodni WBK 
60 1090 2659 0000 00010642 2554

Pomóż

Na budowę

Hospicjum Stacjonarnego

zebraliśmy już:

657.000,00 zł

wydaliśmy już:

ponad
1.200.000,00 zł

Projekt i wykonanie: © RexArt Studio Reklamy.
Zawartość tej strony internetowej jest chroniona międzynarodowym prawem autorskim i nie może być kopiowana, powielana ani reprodukowana.
strony www Kołobrzeg, strony internetowe Kołobrzeg