Aktualności

Zapraszamy do udziału w akcji Pola Nadziei 2013

Z pamiętnika budowy.....

  

Uprzejmie dziękujemy za dar pamięci... 
Dziękujemy serdecznie!!! – bo nie można inaczej. Bo jak inaczej mamy dziękować .. ? Nie potrafimy. Dlatego zacytujemy słowa Kazimierza Twardowskiego: Zdaje mi się, że nad wszystkimi uczuciami, których doznaję, góruje we mnie uczucie gorącej wdzięczności.

Gdy dziś rano poseł Czesław Hoc podchodził właśnie do swojego biura poselskiego, zaczepił go pewien mężczyzna. Nie przedstawił się, zapewnił że zna posła i zapytał o Panią Joannę Grab – Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w Kołobrzegu, na co dzień pracującą w biurze posła Hoca. Ponieważ miała przyjść do pracy za kilka minut, poseł zaproponował by poczekał w jego gabinecie. Tą chwilę panowie spędzili na rozmowie. Mężczyzna chciał pozostać ananimowy, a poseł Hoc to uszanował. Opowiedział jednak niezwykłą historię i o tym, że przynosi ze sobą dar dla Hospicjum. Jak się okazało jego krewny był przez długi czas podopiecznym Hospicjum. Niedawno zmarł. 

Bezgranicznie wdzięczny za troskliwą i oddaną opiekę wolontariuszy, a także godne warunki i okazane w obliczu śmierci serce, sporządził akt ostatniej woli. Zadecydował o przekazaniu swoich oszczędności na rzecz Hospicjum. Mężczyzna, który jego wolę wypełnił, przyniósł dziś i przekazał na ręce Pani Grab i posła Hoca dużą sumę pieniędzy. Po przeliczeniu okazało się, że to dokładnie 7.620,00 zł. Ta suma trafiła już do Hospicjum. Nie kryjąc wzruszenia, poseł Hoc podkreśla, że ten wyjątkowy dar serca dla innych słabnących serc jest także symbolem wdzięczności dla tych, którzy ze swoimi podopiecznymi są do ostatnich chwil.

Artykuł zaczerpnięty ze strony kolobrzegnafali.pl

Będą zbierać na budowę kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego.

W czwartkowy dzień Wszystkich Świętych na kołobrzeskim cmentarzu spotkamy ViP-y z puszkami. Będą zbierać na budowę kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego.

Czytaj więcej...

1 listopada kwestujemy dla Hospicjum !!!

W dniu 1 listopada nasi wolontariusze będą prowadzili na Cmentarzu Komunalnym w Kołobrzegu zbiórkę publiczną, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę Hospicjum w Kołobrzegu.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie hospicjum

Trwa budowa kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego. Na tyłach terenu szpitala, zniknęły już stare garaże. W piątek komitet do spraw budowy i stowarzyszenie Victoria spotkali się z przedstawicielami firm, które chcą i mogą zaangażować się w to przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Pracownicy Grupy ENERGA pomagają Kołobrzeskiemu Hospicjum !!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Pracownikom Grupy ENERGA, którzy oddali na nas swój głos ! W tym roku nasze Stowarzyszenie otrzyma darowiznę w kwocie 3.900,00 zł !!!!!!!!!! Jesteście Wielcy !!!! Dziękujemy ! ;)

Czytaj więcej...

Kołobrzeskie Hospicjum po raz kolejny zgłosiło swój udział w ogólnopolskim programie "Pola Nadziei"

"Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

Z przykrością informujemy, że bilety ESKA MUSIC AWARDS 2012 już się wyczerpały.

Pola Nadziei 2012

W niedzielę 29 kwietnia, Stowarzyszenie Victoria zorganizowało po raz kolejny akcję hospicyjną „Pola Nadziei”. Akcja, jak co roku, była udana.

Czytaj więcej...

Pola Nadziei 2012 - Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Pola Nadziei 2012, które odbędą się 29 kwietnia. Podczas tego wydarzenia będziemy kwestować na rzeczy budowy Kołobrzeskiego Hospicjum.
Serdecznie Zapraszamy.

Czytaj więcej...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzą
Zarząd Stowarzyszenia Victoria
oraz
zespół Hospicjum Domowego

W grudniu 2010r. podjęliśmy inicjatywę budowy hospicjum stacjonarnego w Kołobrzegu. Jednak bez Państwa wsparcia ten cel  będzie dla nas nieosiągalny.

Dlatego po raz kolejny zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań.

Aby przekazać swój 1% wystarczy w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisać numer KRS: 0000267934

Z góry dziękujemy za każdy życzliwy gest serca!

Czytaj więcej...

Partnerzy

 

Komitet Honorowy

Czesław Hoc

Janusz Gromek

Tomasz Tamborski

Marek Hok

Darowizna

Bank Zachodni WBK 
60 1090 2659 0000 00010642 2554

Pomóż

Na budowę

Hospicjum Stacjonarnego

zebraliśmy już:

657.000,00 zł

Projekt i wykonanie: © RexArt Studio Reklamy.
Zawartość tej strony internetowej jest chroniona międzynarodowym prawem autorskim i nie może być kopiowana, powielana ani reprodukowana.
strony www Kołobrzeg, strony internetowe Kołobrzeg

Uwaga!!!

Twoja wersja przeglądarki Internet Explorer jest przestarzała. Aby poprawnie przeglądać tą witrynę wymagana jest aktualizacja przegladarki.

Czy chcesz zaktualizować przeglądarkę?